Thursday , February 2 2023

Top 5 Anugerah Industri Muzik Ke 20

files
Anugerah Industri Muzik yang ke 20 bakal diadakan pada hari Sabtu,14 Disember 2013 di Stadium Putra,Bukit Jalil. Ia akan disiarkan secara langsung di Astro Ria dan Astro Maya HD manakala Era FM pula selaku radio rasmi AIM kali ini.
Anugerah ini adalah anjuran Persatuan Industri Rakaman Malaysia (RIM) telah menyenaraikan pendek 85 calon dari 17 buah kategori yang menyaksikan Amir Jahari, Hafiz Suip dan Hazama mendominasi pencalonan.
Berikut ialah senarai pencalonan penuh Anugerah Industri Muzik ke 20;
Artis Baru Terbaik
Alex Subryn
Jes Ebrahim
Mosyi
Sekumpulan Orang Gila
Yubi
Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu Lelaki
Azlan & The Typewriter – Tanda Tanya
Faizal Tahir – Biar
Hafiz Suip – Bahagiamu Deritaku
Hazama – Relakan Jiwa
Ronnie (Hyperact) – Hanya Aku
Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu Wanita
Adira – Dewi Cinta
Dato’ Siti Nurhaliza – Galau
Dayang Nurfaizah – Seandainya Masih Ada Cinta (Anuar & Dayang Live At Dewan Filharmonik Petronas)
Jaclyn Victor – Ikut Rentakku
Najwa Mahiaddin – Impian Terindah
Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu (Berkumpulan)
Forteen – Kita
Inteam – Syafaat-Mu
Nowseeheart – Maafkan Aku
Saujana – Salam Atasmu
UNIC – Ya Hanana
Persembahan Vokal Duo / Kolaborasi Terbaik Di Dalam Lagu
Anuar Zain & Dayang Nurfaizah – Sedetik Lebih (Anuar & Dayang Live At Dewan Filharmonik Petronas)
Guba & Yuna – You’re So Fine
Noh Salleh & Aizat Amdan – In Love With You
Sleeq menampilkan Hazama – Lari
Velvet & Rich – Bersama Kamu
Kulit Album Terbaik
Penghibur Jalanan – Amir Jahari (Kasi Gegar Entertainment / J Play)
Faizal Tahir – Faizal Tahir (Zarul Eskandar)
Goldfish & Blink – Goldfish & Blink (Bombshelter Studios)
Zikir Terapi Diri 2 – Hafiz Hamidun (Nizam Ahmad)
Penglipur Lara – Hazama (Zach Mohd Azriq)
Rakaman Album Terbaik
Akim Ahmad – Akim Ahmad (CL Toh & Kuncidemak)
Penghibur Jalanan – Amir Jahari (Felix Voon)
Kali Pertama – Asmidar (Audi Mok, Taja, Ben Tio, Aiyad Sakti, Riza, Nick Lee, Greg Henderson & Rumie)
Luahan Hati Anak Seni – Hafiz Suip (CL Toh)
O – Salammusik (Dubmalas)
Video Muzik Terbaik
Dwihati – Aizat Amdan menampilkan Yuna (Syahir Ismail & Ili Amdan)
Tanpamu – Amir Jahari (Khairul Azri)
Jauh Ke Syurga – Ana Raffali (Ahmad Aznaim Abdullah)
Fearless Heart – Mr Fluff (Tan Hyon-Le)
#1 – Pretty Ugly & Altimet (Perez Oldskool)
Lagu Pop Etnik Terbaik
Sailing the Sahara – Amirah Ali (Amirah Ali / Amirah Ali)
Pahlawan Zafana – Ihab Ismail (Ihab Ismail / Ahmad Fedtri Yahya)
Selamat Datang – Noraniza Idris Menampilkan Ihab Ismail (Ihab Ismail / Ihab Ismail)
Khilaf Pandangan – Zehra Zambri (Sharon Paul / Ahmad Fedtri Yahya)
Fantasi Sahara – Zehra Zambri (Sharon Paul / Ahmad Fedtri Yahya)
Lagu Nasyid Terbaik
Janji Khalifah – Hijjaz (Isman Isam / Zuryati Isa)
Pemula Langkah – Hijjaz (Putra Aiman / Zuryati Isa)
Zikir Susah Senang – Inteam (Amin Inteam / Amin Inteam)
Maafkan Aku – Nowseeheart (Azahari Nsh / Azahari Nsh)
Mawar Berdarah – Rabbani (B. Nury / B. Nury)
Lagu Rock Terbaik
Dibawah Gerbang Skaea – Amy Search (Edrie Hashim / Buddhi Hekayat)
Tanda Tanya – Azlan & The Typewriter (Light & Bakri / Dark)
Panic – Bunkface (Sam Bunkface / Sam Bunkface)
Vortex – Faizal Tahir (Omar K & Audi Mok / Faizal Tahir)
Ulek Sayang – Hazama (Omar K / Omar K)
Lagu Pop Terbaik
Sekadar Mimpi – Adira (Aubrey Suwito / Shathesh Raj)
Senafas Baru – Jaclyn Victor (Edry Abdul Halim / Edry Abdul Halim)
Ikut Rentakku – Jaclyn Victor (Edry Abdul Halim / Edry Abdul Halim)
Bosan – Stacy (Omar K, Kimberly Chin & Audi Mok / Omar K, Kimberly Chin & Audi Mok)
Lelaki – Yuna (Yunalis Zarai / Yunalis Zarai)
Lagu Hip Hop Terbaik
Ini Janjiku (R&B Mix) – Amran Ismail (Amran Ismail / Amran Ismail)
Aku Pelat – Salammusik menampilkan Zion Dread (DJ Fuzz / Jay Tan, Eyza Bahra, Zion Dread & Salam)
Sebulatnya – The Fabulous Cats (Cat Farish, Zizie & Adeeb Mahar / Cat Farish, Ziziz & Addeb Mahar)
Rembau Most Wanted – Waris (DJ Fuzz / Waris)
Botingkek – Waris menampilkan Juzzthin (DJ Fuzz / Waris & Juzzthin)
Lagu Inggeris Tempatan Terbaik
Rave – Goldfish & Blink menampilkan Sona One & Arabyrd (Goldfish & Blink / Sona One & Arabyrd)
In The House – Goldfish & Blink menampilkan Altimet & ZE! (Goldfish & Blink / Altimet & Ze!)
You’re So Fine – Guba & Yuna (Gabriel Robert / Gabriel Robert & Yunalis Zarai)
Keep On Movin – Joe PV & Joe Flizzow (Joe Pv, Jeffrey Little & Saiful Ridzuan / Joe Pv & Joe Flizzow)
Play Some Reggae Musik – Salammusik (Talal Zahnan / Talal Zahnan & Eyza Bahra)
Lagu Bahasa Melayu Terbaik Persembahan Artis Luar Negara
Pesan Cinta – Afgan (Afgan, Inu Numata & Nino Ran / Afgan, Inu Numata & Nino Ran)
Segalanya Tentang Kita – Kris Dayanti (Ajai / Ahmad Farid Abdul Jalal)
Hilang Naluri – Once (Dewi Q & Ariyanto / Dewi Q)
I Still Love You – Once (Youngky Soewarna, Marijati & Lina / Youngky Soewarna, Marijati & Lina)
Sayang – Shae (Posan Tobing / Posan Tobing)

Check Also

Maksim pentaskan persembahan piano solo sempena jelajah The COLLECTION di Kuala Lumpur

Pemain piano terkenal, Maksim Mrvica bakal mengadakan persembahan solo di ibu kota buat satu malam …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *